ALTRIENT® LIPOSZÓMÁS VITAMINOK és SALVESTROL® TERMÉKEK KIS- ÉS NAGYKERESKEDELMI WEBÁRUHÁZA

Salvestrol

    GYAKORI KÉRDÉSEK - SALVESTROL®

    Biztonságosak a szalvesztrolok?

    Az ajánlott napi „szalvesztrol pontot” jóval meghaladó bevitelnél sincs semmilyen ismert toxikus hatás, cukorbetegek esetében sem. Ne szedjenek azonban szalvesztrolt várandós nők és szoptatós kismamák.
    Mi van a kapszulákban?A szalvesztrolokat biotermesztésű, genetikailag nem módosított, valamint növényvédő vagy gombaölő szerekkel nem kezelt citrus, fekete áfonya, szeder és kékszőlő kivonataiból állítják elő (a kapszulák tartalmát a termékcímkén találja). A szalvesztrolokat növényi kapszulákba zártuk. A kapszulázási eljárás során használt magnézium-sztearát mennyisége rendkívül csekély, és növényi minőségű, amelyet kifejezetten élelmiszer-előállítási célokra dolgoztak ki.

    Jelentkezhetnek-e mellékhatások?

    A Salvestrol Xtra Fruktofort-nak nincsenek ismert mellékhatásai.

    Hány kapszulát szedjek?

    A Salvestrol használatára vonatkozóan pontos és személyre szabott iránymutatást orvosa adhat Önnek a lehető legnagyobb hatékonyság elérését célzó jelenlegi iránymutatások alapján. Súlyos egészségügyi probléma leküzdése érdekében mindenképpen kérje ki orvosa tanácsát! Forduljon egészségügyi szakemberhez, aki tanácsot tud adni Önnek az adagolást illetően, illetve hogy mit tegyen és mit kerüljön a Salvestrol hatékonyságának fokozása érdekében. A Salvestrol Xtra azonban általában a következők szerint alkalmazandó: átlagos testsúly (testtömegindex):18–30) esetén összesen hatezer (6000) szalvesztrol pont naponta (4000 reggel, a többi délben); ennél kisebb testsúly esetén négyezer (4000) szalvesztrol pont naponta; nagyobb testsúly esetén nyolcezer (8000) szalvesztrol pont naponta. Ha megszüntette azokat a faktorokat, amelyek ronthatják a Salvestrol hatékonyságát (lásd alább),és nem tapasztalja a készítmény hatását az ajánlott kezdő adag mellett, fokozatosan emelheti a napi bevitelt heti egy-két kapszulával, egészen a kezdő adag kétszeresének eléréséig. A Salvestrol kapszulákat étkezéskor kell bevenni, mert ezáltal fokozható az emésztés során történő felszívódás. Figyelem! Ez az útmutató gyermekekre nem vonatkozik!

    Megelőzésként vagy korábbi egészségügyi probléma leküzdése esetén először végezze el az alábbi tisztítókúrát: négyezer (4000) szalvesztrol pont naponta legalább két hónapon keresztül, majd kétezer (2000) szalvesztrol pont naponta legalább további két hónapon keresztül. A tisztítókúrára azért van szükség, mert előfordulhat, hogy egy betegség kialakulása észrevétlenül, akár éveken át zajlik, ezért amennyiben probléma van, azt kezelhető mértékűre kell csökkenteni. Korábbi egészségügyi probléma vagy nagyobb kockázatnak kitett személyek esetén továbbra is kétezer (2000) szalvesztrol pont naponta, étkezéskor (reggel vagy este).

    Zavarhatják-e a szalvesztrolok a gyógyszeres kezeléseket?

    A Salvestrol étrend-kiegészítő, amely nem zavarja a gyógyszeres kezeléseket, kivéve, ha a gyógyszeres kezelés korlátozza a termékcímkén feltüntetett gyümölcsök bevitelét. Figyelem! A Salvestrol termékek nem tartalmaznak naringenint (általában a grapefruitban megtalálható vegyület),amely kölcsönhatásba léphet több CYP-enzimmel, ezért zavart okozhat bizonyos gyógyszeres kezelésekben.Ha Önben vagy orvosában kétség merülne fel, hagyja abba a Salvestrol szedését a gyógyszeres kezelés megkezdése előtt néhány nappal, és csak a kezelés vége után néhány nappal folytassa tovább.

    Mi segítheti a szalvesztrolok hatékonyságát?

    A napi javasolt mennyiségben szedett multivitamin- és ásványianyag-étrendkiegészítők növelhetik a szalvesztrolok hatékonyságát. Speciális fokozóanyag a biotin (más néven H-vitamin vagy koenzim R),a niacin (B3-vitamin),a kobalamin (B12-vitamin),a magnézium és a szelén. A niacin bőrpírt vagy kiütést nem okozó formáját (nikotinamid, más néven niacinamid) korábban tartalmazta a készítmény, ám a jelenlegi összetételben nem szerepel. Ezek a fokozóanyagok általában megtalálhatók a napi használatú vitamin- és ásványianyag-készítményekben.A probiotikumok javíthatják a szalvesztrolok felszívódását; probiotikumok bármely bioboltban és számos drogériában beszerezhetők. Probiotikus joghurt a legtöbb élelmiszerüzletben kapható; ha gondot okozna a kapszulák lenyelése, törje össze, és keverje joghurtba őket. Fontos, hogy ne legyen vérszegény, ezért fontos a megfelelő vasforrás, valamint C-vitamin-bevitel biztosítása. Az oxigénszint emelése érdekében fontos a testmozgás, különösen a szalvesztrolok bevétele után kb. három órával. Végül, törekedjen arra, hogy minél több bioélelmiszert fogyasszon.

    Mit kerüljek el, amíg szalvesztrolt szedek?

    A CYP1B1-enzim a szalvesztrolokon kívül számos különböző anyaggal is reakcióba léphet. Az enzim életciklusa kb. 3 nap (azaz minden egyes CYP1B1-molekula helyébe nagyjából három naponta új molekula lép).Egyes anyagok gátolják a CYP1B1-enzim működését. Ha egy ilyen gátló anyag (inhibitor) reakcióba lép az enzimmel, megakadályozza annak metabolizmusát és azt a képességét, hogy aktiválni tudja a szalvesztrolokat. A szervezetben lévő inhibitorok a szalvesztrolokkal versengve igyekeznek reakcióba lépni a CYP1B1-enzimmel. A verseny kimenetele részben az inhibitorok és a szalvesztrolok egymáshoz viszonyított mennyiségétől, részben a CYP1B1-enzim iránti affinitásuktól függ.Bizonyos inhibitorok gátló hatása az enzim egész életciklusán át érvényesül. Ezért fontos az inhibitoroknak való kitettség csökkentése vagy megszüntetése, hogy a szalvesztrolok a lehető legnagyobb eséllyel aktiválódhassanak. A CYP1B1-enzim működését erősen gátló anyagok közé tartozik a szén-monoxid (megtalálható pl. a cigarettafüstben),a B17-vitamin (más néven amigdalin vagy laetril),a rezveratrol és a naringinen (megtalálható a grapefruitban). A CYP1B1-enzim működését enyhén gátló anyagok közé tartozik a heszperetin, a kannabisz, a gingko biloba, a ginzeng és az orbáncfű. A mesterséges édesítőszerek hátráltathatják a szalvesztrolok felszívódását.Bizonyos gombaölő mezőgazdasági vegyszerek szintén gondot jelenthetnek, mégpedig kétszeresen is. A növényeken alkalmazva csökkentik a növény szalvesztrol-előállítását. A növények ugyanis csak akkor állítanak elő nagy mennyiségű szalvesztrolt, ha kórokozók támadják meg őket. Ezenkívül azonban a szervezeten belül ugyanezek a gombaölő szerek épp úgy gátolják a CYP1B1-enzim metabolikus aktivitását, mint a B17-vitamin (amigdalin),azaz jóindulatú módon megkötik az enzimet, és ezáltal akadályozzák a szalvesztrolok metabolizmusát.További komplikációt jelent, hogy az említett gombaölő szerek mezőgazdasági felhasználásuk mellett máshol is megtalálhatók, így meglehetősen nehéz elkerülni őket. Gombaölő szereket használnak például golfpályákon és közparkokban, de megtalálhatók új szőnyegekben, korpásodás elleni samponokban, falfestékekben és a fűtéscsövek tisztításakor használt tisztítószerek adalékanyagai között is.

    Antioxidánsok-e a szalvesztrolok?

    Egyes szalvesztrolok antioxidánsok, mások nem azok. Az antioxidánsok a szabad gyökök okozta DNS-károsodásokat csökkentik, míg a szalvesztrolok a károsodás bekövetkezte után működésbe lépő, speciális mechanizmuson keresztül fejtik ki hatásukat; vagyis azon a ponton túl hatékonyak, amikor az átlagos antioxidánsok már nem hasznosulnak.

    Megfelelők-e a szalvesztrolok gyermekek számára?

    Igen, de tizenkét (12) évesnél fiatalabb gyermekek csak orvosi felügyelet mellett szedhetnek szalvesztrolokat.

    A rezveratrol is szalvesztrol?Igen, de nem lehet hatékonyan adagolni. Bár a rezveratrol nagyszerű antioxidáns, szalvesztrolként való hatékony adagolási tartománya nagyon szűk. Nagyobb koncentrációban viszont gátolja a CYP1B1-enzim működését. Azt nem lehet pontosan meghatározni, milyen adagolásnál kezdődik a gátló hatás, de azt tudjuk, hogy nagyon alacsony mennyiségnél. Erre tekintettel szalvesztrol szedése mellett a rezveratrol kerülendő.

    Megfelelők-e a szalvesztrolok háziállatok számára?

    A szalvesztrolok még hatékonyabbak is lehetnek a kutyák, mint az ember esetében, és más házi állatoknál is fejthetnek ki kedvező hatást. Adjon a kutya súlyának megfelelően 18 kg-onként napi ezer (1000) szalvesztrol pontot, legfeljebb két étkezés alatt. Kisebb kutyák esetében ürítse a kapszulák tartalmát az állateledelhez, az állat súlyával arányos mennyiségben. Ha a kutya két hét elteltével nem mutat reakciót, fokozatosan emelje az adagot 18 kg-onként, étkezésenként kétezer (2000) szalvesztrol pontra.

    Forrás: http://www.salvestrol.ca/doc/brochure.pdf

    VISSZA A FŐOLDALRA